Opravljeno z Eddyjem
Édouard Louis: Opraviti z Eddyjem * če že, ocena 8/10..... Nek založnik je zavrnil tole avtobiografijo, češ da taka revščina ni verjetna. Obtožujoče popisuje zakotno zanikrno primitivno nasilno okolje svojega otroštva , živeli so z razbitimi okni, brez vrat med sobami, na golem betonu, s stalno podirajočim se pogradom, mamo je kot majhen imel rad, a tudi o tem pripoveduje z distanco in se temu posmehuje, v bistvu jih vse zaničuje, sploh očeta in njegov rasizem in alkoholizem... Natančno opisuje r azvoj in upiranje in sprejemanja svojega gejevstva , pa kako sta ga trpinčila dva starejša šolarja, da je npr moral polizat njune pljunke, pa kako so se porivali komajda najstniški fantje v drvarnici in jih je zalotila mama, itd itd itd. Knjiga in otroštvo se konča , ko je šel na gimnazijo - na to so bili v družini ponosni. Njegova družina je imela prav: bil je drugačen , in postal je bogat sploh za njihove standarde. T ole je napisal pri 22 letih, prvo knjigo je...